Portugalia - wakacje „na końcu świata”

Data publikacji: 21.01.2019 | Autor: Magdalena Plutecka

Wakacje w Portugalii to marzenie niejednego wielbiciela słońca, unikalnych krajobrazów i wypoczynku wśród natury. Na majówkę polecamy zwłaszcza jej południowy zakątek Algarve znany z najwspanialszych w Europie piaszczystych plaż, niebotycznych formacji skalnych w malowniczych zatoczkach, krystalicznej wody oraz egzotycznej architektury.

Dodatkowym bonusem wyjazdu do Portugalii będzie śródziemnomorski klimat – łagodzony rześkim oceanem – dzika przyroda i fotogeniczne klify o ceglasto-czerwonym zabarwieniu. W maju i czerwcu słońce mamy tu zagwarantowane przez ponad 10-11 godzin a temperatury wahają się od 23-28 stopni. Taka pogoda sprzyja zarówno plażowaniu, jak i aktywnym formom wypoczynku.

Na miłośników kąpieli słonecznych i sportów wodnych czeka wybrzeże z ponad 800 km plaż. To dzięki nim Portugalia wielokrotnie była zwycięzcą nagrody Europe’s Leading Beach Destination. Większość plaż w regionie Algarve zostało odznaczanych Błękitną Flagą potwierdzającym ich unikalność, czystość i bezpieczeństwo.
Portugalia na majówkę
Co warto zobaczyć podczas wakacji w Portugalii na Algarve? To przede wszystkim wypoczynek wśród natury i unikalnych krajobrazów. Turyści przyjeżdżają tu dla niezwykłego, klifowego wybrzeża. Te najpiękniejsze klify, które warto zobaczyć to m.in. formacje skalne w Ponta da Piedade niedaleko Lagos, plaża Praia da Marinha, czerwone klify Praia da Falésia czy Jasknia Benagil.

W poszukiwaniu unikalnych miejsc na portugalskim wybrzeżu, koniecznie trzeba dotrzeć na słynny Przylądek św. Wincentego (Cabo de Săo Vicente), czyli najbardziej wysunięty na południowy - zachód punkt kraju. Uważany w średniowieczu za koniec świata, był ważnym punktem w historii portugalskich odkryć geograficznych. Zobaczymy tu zapierające dech w piersiach pionowe, blisko 60 m klify, ale też latarnię morską z 1846 r. i różę wiatrów (Rosa dos Ventos). W pobliskim Sagres mieszkał Henryk Żeglarz, który zorganizował pierwszą szkołę morską kształcącą przyszłych odkrywców.

W kraju azulejos i fado znajdziemy zarówno dziewicze zakątki, jak i tętniące życiem kurorty z bardzo dobrymi hotelami, apartamentami i zapleczem turystycznym. Wybierając się na długi weekend majowy warto poszukać noclegów w takich miejscowościach na Algarve jak: Albufeira, Lagos, Praia da Rocha, Portimao czy Carvoeiro.

Czytaj o innych kierunkach >>>„Majówka” za granicą - gdzie wyjechać na długi weekend