Przewodnik po Bułgarii – sprawdź gdzie jechać na wakacje 2019!

Data publikacji: 27.06.2018 | Autor: Magdalena Plutecka
Krótki przelot, długie, piaszczyste plaże, nowoczesna baza hotelowa z all inclusive i świetny stosunek ceny do jakości - to najczęściej wymieniane przez turystów atuty wakacji w Bułgarii. To miejsce dla każdego: rodzin z dziećmi, młodych szukających rozrywki, a także par, które marzą o romantycznej podróży. Złote Piaski, Słoneczny Brzeg a może spokojna Albena? Podpowiadamy, do których kurortów warto wybrać się na wakacje.

Bezkresne Złote Piaski

Złote Piaski usytuowane są w najpiękniejszym miejscu czarnomorskiego wybrzeża.I nie ma przesady w porównaniu tego kurortu do kalifornijskiego Long Beach. Wszystko za sprawą 4- kilometrowej piaszczystej plaży, której szerokość dochodzi nawet 100 m. Złocisty piasek, płytkie wejście do morza, otoczenie zieleni i doskonałe hotele z all inclusive zachęcają do wypoczynku.

Złote Piaski tętnią życiem, ale jest to nieco spokojniejszy kurort od Słonecznego Brzegu. To doskonałe miejsce zarówno na wypoczynek z dziećmi, jak i dla osób szukających rozrywki. Deptak z restauracjami, liczne puby, kluby, dyskoteki - tu nie można się nudzić!

Dzieci będą zachwycone wizytą w aquaparku. Wodny Park Atrakcji Aquapolis w Złotych Piaskach jest jednym z największych i najnowocześniejszych w Europie ze zjeżdżalniami, fontannami i basenami rozlokowanymi na powierzchni 40 000m2.

Warto wybrać się także do zabytkowej Warny z takimi perełkami jak m.in. Katedralna Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy - druga co do wielkości cekiew w Bułgarii - czy mauzoleum polskiego króla Władysława Warneńczyka. Jedną z największych atrakcji Warny jest delfinarium.

Szukasz spokojnego miejsca na wypoczynek w regionie Złotych Piasków? Sprawdź hotele w takich kurortach jak Albena czy Sveti Konstantin.
Bułgaria Złote Piaski

Zielona Albena

Albena to wakacyjny raj dla rodzin.

Tutejsza kilkukilometrowa plaża uważana jest za jedną z najpiękniejszych na czarnomorskim wybrzeżu. Walory tego odznaczonego „Błękitną Flagą” kurortu, doceniają przede wszystkim osoby szukające spokoju i wypoczynku wśród natury. Wszystkie hotele w Albenie leżą w otoczeniu unikalnego rezerwatu przyrody Baltata. Cała plaża w Albenie objęta jest strefą WiFi gratis, działają na niej trzy bezpłatne biblioteki (książki także w języku polskim!) a nasi goście mogą korzystać z bezpłatnych leżaków i parasoli.
Na dzieci czekają w Albenie liczne place zabaw, dmuchane zamki, a także sezonowa kolejka „chu-chu”, którą można podróżować po całym kurorcie. Jedną z największych atrakcji Albeny jest nowoczesny aquapark. 138 m długości zjeżdżalnia Mammoth, spływ na pontonach, KIDZ Tornado czy Kamikadze o wysokości 40 m n.p.m. – to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na spragnionych emocji i wodnego szaleństwa turystów.

Rodzinny Sveti Konstantin

Sveti Konstantin to niewielki, malowniczy kurort idealny na spokojne i leniwe wakacje. Pełne uroku zatoczki z piaszczystymi plażami i czystym morzem oraz zieleń parku tworzą wprost wymarzoną scenerię dla błogiego wypoczynku. Hotele w Sveti Konstantin chętnie wybierają rodziny z dziećmi, ale też szukające spokoju pary i seniorzy.

Wieczorami miasteczko zachęca do długich spacerów, podczas których można wstąpić do knajpki czy restauracji i zjeść pyszną kolację słuchając na żywo muzyki. Kurort słynie z leczniczych źródeł mineralnych i ośrodków balneologicznych.

Kultowy Słoneczny Brzeg

Słoneczny Brzeg jest numerem jeden na liście najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych nad Morzem Czarnym.
Co roku do pełnego życia kurortu przyjeżdżają turyści spragnieni słońca na fantastycznej, uznawanej za najlepszą w Bułgarii plaży. W kurorcie znajdziemy wszystko, czego tylko dusza zapragnie, by wypocząć i zrelaksować się.

Słoneczny Brzeg jest idealnym miejscem dla młodych ludzi szukających rozrywki. Nie bez powodu zwany jest Las Vegas Wschodniej Europy - na gości czekają tu liczne dyskoteki, kluby, bary, restauracje czy parki rozrywki. Spokojne morze zachęca do uprawiania sportów wodnych.

Słoneczny Brzeg jest także wymarzonym miejscem na rodzinne wakacje. Zejście z plaży do morza jest łagodne, dno równe i bezpieczne, nawet w odległości kilkunastu metrów od brzegu nie stracimy gruntu pod nogami. Dodatkową atrakcję dla rodzin z dziećmi stanowią aquparki m.in. Action Aquapark oraz tor kartingowy. Słoneczny Brzeg przyciąga osoby lubiące zwiedzać. Jest idealną bazą wypadową do poznania zabytków i kultury Bułgarii. Stąd już tylko o krok do wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO zabytkowego Nessebaru. Wakacje w rejonie Słonecznego Brzegu są także świetną okazją, aby udać się do Stambułu. W Słonecznym Brzegu oraz pobliskich, spokojniejszych kurortach na gości czekają fantastycznie hotele z urozmaiconym all inclusive, animacjami i licznymi atrakcjami.

Neckermann Podróże poleca: