Narty i snowboard 2019 – Top regiony w Austrii

Data publikacji: 04.10.2018 | Autor: Magdalena Plutecka
Zima za pasem, więc czas zaplanować wyjazd narciarski. Może do Austrii? Austria to obok Włoch drugi najczęściej wybierany kierunek wypoczynku przez miłośników zimowego szaleństwa. W najbliższym sezonie zima 2018/19 szusowanie na austriackich stokach wybrało aż 32% klientów.

Najpopularniejsze kraje
Alpy, najwyższe góry Europy, zajmują aż dwie trzecie powierzchni Austrii i są ziemią obiecaną narciarzy i snowboardzistów. W wielu ośrodkach w najwyższych partiach gór lodowce pozwalają na jazdę bez względu na porę roku. Standardem w większości popularnych kurortów sąobecnie nowoczesne systemy naśnieżania stoków, w Neckermannie klienci są dodatkowo asekurowani tzw. „gwarancją śniegu” czyli możliwością bezkosztowej zmiany rezerwacji w przypadku niedostatecznych warunków. Gdziekolwiek byśmy nie dotarli, na miejscu zastaniemy infrastrukturę na najwyższym poziomie i doskonale zachowane skarby alpejskiej przyrody.
Najpopularniejszymi kurortami w Austrii są Kaprun - Zell am See, do których udajemy się ze względu na doskonałe warunki śniegowe, które gwarantuje lodowiec Kitzsteinhorn, ale też stosunkowo bliską odległość i dobre połączenie z Polską. Polacy lubią także regiony: Pitztal, Stubaital, Schladming-Dachstein i Zillertal, gdzie dzięki lodowcom można jeździć bez ograniczeń. Modne Sölden czy Ischgl doceniają przede wszystkim bardziej zaawansowani narciarze i osoby nastawione na bogate apres-ski.

Wyjazd na narty z rodziną to z reguły spory wydatek, dlatego warto zwrócić uwagę na regiony rodzinne, w których oprócz szeregu atrakcji dla najmłodszych możemy liczyć na bezpłatne skipassy również dla starszych dzieci. W większości ważniejszych alpejskich stacji narciarskich są one oferowane tylko dla najmłodszych np. w Austrii dla dzieci poniżej 6 roku życia. Istotny jest także wybór obiektu np. w ponad 300 hotelach w Neckermannie gwarantujemy dzieciom pobyt gratis co również znacząco obniża koszty rodzinnego wyjazdu na narty.

Najpopularniejsze regiony
Top rodzinne regiony narciarskie
Mekką rodzinnych wyjazdów w Austrii jest w tym roku Lofer, które oprócz gwarancji śniegu i udogodnień dla najmłodszych narciarzy, oferuje tygodnie promocyjne, w którym dzieci jeżdżą na nartach bezpłatnie. Drugim chętnie wybieranym miejscem w Austrii jest Nassfeld w Karyntii z popularną wśród rodzin siecią hoteli Falkensteiner.

Czas spędzony na profesjonalnie przygotowanym stoku wprawia w świetny nastrój, ale udany urlop to nie tylko szusowanie. Komfortowe hotele w Austrii zapewnią wiele udogodnień i przyjemne formy relaksu, m.in. w basenach czy na pachnących olejkami masażach. Chwile pełne odprężenia, a jednocześnie dawka zdrowia w niezwykle przyjemnej formie czekają podczas wizyty w jednym z basenów termalnych, z których słynie Austria. A do tego niezwykły klimat miast i miasteczek z lokalna muzyką i całym spectrum urokliwych knajpek z widokiem na ośnieżone szczyty. Czego można chcieć więcej?