Tunezja – dla wielbicieli plażowania i all inclusive

Data publikacji: 21.01.2019 | Autor: Magdalena Plutecka

Tunezja to doskonały wybór na majówkę 2019 i przede wszystkim propozycja dla osób, które chcą spędzić wakacje na pięknej plaży. Jeśli marzysz o relaksie w hotelu o wysokim standardzie, najlepiej z all inclusive i w dobrej cenie, koniecznie weź ten kierunek pod uwagę planując „długie weekendy” 2019.

Tunezja zaprasza gości do regionu, które najlepiej spełni marzenia o udanym letnim wypoczynku. Jest nim wschodnie wybrzeże kraju na odcinku od Hammamet po Monastyr, pełne komfortowych kompleksów hotelowych i rozrywkowych zagłębi. Tunezja jest jednym z najlepszych miejsc na wakacje z dziećmi. Tutejsze plaże są czyste i bezpieczne, a zejścia do morza łagodne. Rodzice mogą więc spokojnie przyglądać się wodnym szaleństwom swych pociech, oddając się jednocześnie kąpielom słonecznym. Tunezyjskie kurorty są dobrze przygotowane – place zabaw i hotelowe baseny zapewnią komfortowy wypoczynek całej rodzinie.
Tunezja na majówkę
Tunezja to nie tylko raj dla wielbicieli all inclusive i gorącej plaży dwa kroki od hotelu, ale również mekka dla amatorów sportów wodnych, gry w golfa, tenisa czy wypadów offroadowych na pustynię. Mniej aktywni z pewnością odkryją swój własny sposób na zdrową formę jakim jest thalassoterapia. Tradycję tych zabiegów, w których woda morska i algi ułatwiają wnikanie do organizmu przywracających substancji mineralnych, Tunezja odziedziczyła wraz ze spuścizną po tureckich hammamach i rzymskich łaźniach. Takich pamiątek po dawnych imperiach jest zresztą więcej. Starożytny Tunis, kameralne mediny, czyli stare części tunezyjskich miast, czy ruiny fenickiej Kartaginy - to tylko niektóre z miejsc wartych odwiedzenia podczas urlopu 2019 w Tunezji.

Czytaj o innych kierunkach >>>„Majówka” za granicą - gdzie wyjechać na długi weekend