Top 3 kierunki na wakacje samochodem

Data publikacji: 03.12.2018 | Autor: Magdalena Plutecka

A może w tym roku na wakacje samochodem? Nie jesteśmy w końcu uzależnieni od wycieczek all inclusive z przelotem samolotem w cenie. Podróż autem daje nam dużą niezależność – sami układamy własny plan wycieczki korzystając z bazy licznych hoteli, pensjonatów czy apartamentów w niedostępnych i najpiękniejszych zakątkach. Atuty podróżowania samochodem są oczywiste – komfort i możliwość decydowania o miejscach, w których się zatrzymujemy. Oto 3 najlepsze, kierunki podróży według rankingu Neckermann Podróże.
Chorwacja Pomist
Chorwacja Dubrownik

Zjawiskowe wybrzeże Chorwacji

Chorwacja zachwyci zabytkową Istrią, malowniczą Dalmacją z jej perłą – Dubrownikiem, czy piękną zatoką Kvar. Od wielu lat to numer jeden wśród Polaków udających się na wakacje autem. Piękne krajobrazy z górami dochodzącymi do morza, kameralne zatoczki, dzika przyroda, niesamowite zabytki wpisane na listę UNESCO... kalmary z grilla. Atutem jest dogodny dzięki autostradom dojazd z Polski, który twa zaledwie dobę.

Na wakacje w Chorwacji najchętniej wybieramy Dalmację Środkową z takimi kurortami jak Trogir, Sibenic czy Makarska. Warto odwiedzić też zabytkowy Split. Znajdujący się tu pałac cesarza Dioklecjana to jeden z najważniejszych zabytków starożytności. W tym regionie chętnie wypoczywamy na wyspach Brać (w miejscowości Bol znajduje się najczęściej fotografowana plaża Chorwacji – Zlatni Rat) i na Hvar zwaną „królową chorwackich wysp”. Drugim pod względem popularności regionem kraju jest Istria – ten piękny półwysep zwą „Nową Toskanią”.

Włoskie „dolce vita”

Imponujące zabytki, piękno krajobrazów a do tego wyborną kuchnię oferują także Włochy. Możemy wybierać w ofertach kurortów w Toskanii, nad jeziorem Garda, Górnym i Środkowym Adriatykiem, w Apulii, Ligurii, na Sycylii czy Sardynii.

Najpopularniejszym regionem we Włoszech jest Górny Adriatyk z takimi kurortami jak Bibione czy Lido Di Jesolo (obie miejscowości z piaszczystymi plażami). Stąd już krok od zabytkowej Wenecji.
Toskania

Polacy coraz chętniej wybierają się też do Toskanii i na tamtejsze wybrzeże. Italia to ogród Europy, Toskania – ogród Italii, Florencja – kwiat Toskanii – powiedział kiedyś Michał Anioł. Toskania to przepiękne krajobrazy i imponująca historia, to kamienne domy wśród winnic i gajów, to delektowanie się naturalną kuchnią i winem w unikalnej scenerii. To także wspaniałe miasta – Florencja, Siena czy Piza.
Piękna Polska

Piękna Polska na wakacje

Biuro podróży Neckerman przygotowało specjalną ofertę „Piękna Polska”. Jest ona kierowana doosób szukających wypoczynku weekendowego oraz zainteresowanych regularnymi dłuższymi wakacjami. Polska to kierunek, gdzie znajdziemy wiele pięknych, nowoczesnych, wspaniale położonych obiektów, w których standardy obsługi, różnorodność kuchni, infrastruktura czy dodatkowe atrakcje można porównać z najlepszymi hotelami np. w Basenie Morza Śródziemnego. Hotele, które oferują mnóstwo atrakcji, i w których się nie nudzi nawet podczas niepogody.

W ofercie Neckermanna znajdziemy ponad 60 obiektów i propozycje wypoczynku praktycznie w całym kraju, od gór, przez Mazowsze, Wielkopolskę, Mazury aż do Pomorza. W ofercie znalazły się hotele o różnym standardzie, ale główny nacisk biuro kładzie na ofertę rodzinną i typu spa&wellness.