ZAKYNTHOS – żółwie i zjawiskowa Zatoka Wraku

Data publikacji: 18.07.2018 | Autor: Magdalena Plutecka
Ta mała, piękna wysepka na Morzu Jońskim jest przede wszystkim rajem dla miłośników błogiego wypoczynku. Zakynthos to turkusowe morze, złociste plaże, gaje oliwne i zjawiskowa Zatoka Wraku! Plaża, na której leży wrak statku, należy do jednej z pięciu najpiękniejszych na świecie. To jedna z najchętniej fotografowanych turystycznych atrakcji Grecji. Zatoka Wraku robi ogromne wrażenie, a widoki czy z klifu czy z poziomu plaży na zawsze zapadają w pamięć.

Symbolem Zakynthos są żółwie caretta caretta. Odcinek wybrzeża w zatokach Laganas i Gerakas to najważniejsze na świecie miejsca lęgowe tych gadów. Grekom zresztą żółwie wodne tak przypadły do gustu, że dla ich spokoju zakazali nocnych lotów nad wyspą. Dzięki temu turyści przybywają tu wygodnie, bo za dnia i mogą od razu po wylądowaniu ruszyć po słońce lub na eksplorację zakamarków wyspy.

Zakynthos, jak mało które miejsce na świecie ładuje akumulatory i karmi zmysły mnóstwem kolorów (wpłyńmy pomiędzy Błękitne Groty) i zapachów (zanurzmy się w źródłach siarkowych w Xigia). Dla bardziej stacjonarnych wczasowiczów nie zabraknie szerokich plaż i miejscowości pełnych dyskotek i klubów jak np. Laganas.
Zakynthos Last Minute

Neckermann Podróże poleca na Zakynthos: