Alior Bank i Neckermann nawiązały strategiczną współpracę

Data publikacji: 12.06.2019 | Autor: Ewelina Żółkowska

Alior Bank oraz Neckermann Polska zawarły porozumienie o strategicznym partnerstwie. Współpraca obejmie m.in. wzajemne oferowanie i promocję produktów, benefity dla klientów banku czy wsparcie przy realizacji projektów biznesowych.

W ramach współpracy Alior Bank oraz biuro podróży Neckermann Polska zadeklarowały wzajemne wsparcie merytoryczne i organizacyjne przy realizacji projektów biznesowych. Ponadto, zapowiedziały stworzenie nowoczesnej oferty marketingowo-sprzedażowej z uwzględnieniem produktów łączonych oraz wymianę wiedzy i technologii pomiędzy organizacjami.Wspólny program będzie opierać się na trzech filarach. Pierwszym z nich będzie kredyt ratalny Alior Banku udzielany na zakup usług turystycznych w oddziałach Neckermann. Kolejne dwa to produkty bankowe dla klientów indywidualnych oraz dla klientów biznesowych Alior Banku z uwzględnieniem benefitów biura turystycznego. W ramach współpracy planowane są także wspólne działania z zakresu marketingu i PR oraz szereg inicjatyw skierowanych do pracowników obu organizacji.
Alior Bank i Neckermann
Na zdjęciu od lewej: prezes zarządu Neckermann Maciej Nykiel oraz wiceprezes zarządu Alior Banku Marcin Jaszczuk.

- Ciągle poszukujemy obszarów, w których możemy stworzyć wartość dodaną dla naszych klientów. W tym celu, jeszcze przed wakacjami, łączymy siły z firmą Neckermann, jednym z liderów branży turystycznej. Współpraca ma na celu nie tylko wzajemne oferowanie produktów i usług, ale także wymianę informacji pomiędzy organizacjami. Liczymy na to, że dzięki współdzieleniu technologii i wiedzy powstaną niecodzienne rozwiązania wspierające zarówno klientów banku, jak i osoby podróżujące z Neckermannem – powiedział Marcin Jaszczuk, wiceprezes zarządu Alior Banku.

- Dynamiczny rozwój firmy Neckermann i jej silna pozycja na rynku to konsekwencja strategii, której głównymi elementami są innowacyjność i oferowanie usług najwyższej jakości. Podobne podejście do klientów w myśl „Wyższa kultura. Bank nowości” znajdujemy w Alior Banku. Nasza współpraca będzie koncentrowała się na dzieleniu się wiedzą i najlepszymi praktykami między innymi w zakresie sprzedaży oraz konstrukcji produktów łączonych – podkreśla Maciej Nykiel, prezes zarządu Neckermann Polska.

Umowa o strategicznym partnerstwie została podpisana przez przedstawicieli zarządów obu partnerów dnia 12.06.2019. Uruchomienie pierwszych inicjatyw planowane jest na przestrzeni najbliższych miesięcy.

Alior Bank SA to uniwersalny bank dla klientów indywidualnych i biznesowych. W swojej działalności łączy zasady tradycyjnej bankowości z innowacyjnymi rozwiązaniami, dzięki którym systematycznie wzmacnia swoją pozycję rynkową. Nowatorskie produkty i usługi oraz najwyższa jakość obsługi zyskały zaufanie 4 mln klientów indywidualnych oraz 200 tys. firm. Aktywa Alior Banku wynoszą ponad 74 mld zł. Od 2014 roku akcje Alior Banku wchodzą w skład indeksu WIG20, który skupia największe spółki warszawskiej giełdy. Więcej informacji o firmie.


Neckermann to najstarsze biuro podróży na świecie, od 178 lat w Europie i jeden z większych polskich touroperatorów. Aktualna letnia oferta Neckermanna to ponad 18.000 hoteli na blisko 240 kierunkach dostępnych z wylotem z 11 polskich lotnisk lokalnych, lub z własnym dojazdem Sieć sprzedaży tworzy 40 salonów firmowych, 90 OmniChannel i ponad 1.800 współpracujących biur agencyjnych. Czytaj więcej o firmie.