Z Neckermannem z Olsztyna do Burgas

Data publikacji: 20.12.2018 | Autor: Magdalena Plutecka

Neckermann jako jedyny touroperator będzie latał na wakacje 2019 z olsztyńskiego lotniska Szymany. Biuro podróży wynajęło linię lotniczą Bulgarian Air Charter, żeby w przyszłym roku wozić z nią swoich klientów z Olsztyna do Bułgarii nad Morze Czarne.

Lataj z Mazur do Bułgarii
Loty Neckermanna z Szyman do Burgas realizowane będą od 9 czerwca do 15 września 2019 roku. Rejsy zostały zaplanowane na niedzielę, która jest jednym z najpopularniejszych dni wylotowych. Lot potrwa ponad dwie godziny. Z lotniska Olsztyn-Mazury samolot wyleci o 20.00, a w Burgas wyląduje o 23.10 czasu lokalnego. Z powrotem wyruszy o 17.50 czasu lokalnego i w Polsce będzie o 19.10. Jak podaje Neckermann, do Bułgarii na tydzień wakacji można polecieć do hotelu czterogwiazdkowego z all inclusive za cenę od 1499 złotych.
- Bardzo cieszymy się, na współpracę z portem lotniczym Olsztyn Mazury, i z tego, że naszym inauguracyjnym połączeniem będzie właśnie Bułgaria, w której sprzedaży jesteśmy liderem. Mamy nadzieję, że dzięki bezpośredniemu połączeniu z rodzimego lotniska jeszcze więcej mieszkańców regionu warmińsko-mazurskiego będzie mogło udać się na wakacje. – powiedział Maciej Nykiel, Prezes Neckermann Podróże. - Jestem także przekonany, że duży potencjał samego lotniska, regionu a także lokalnych biur agencyjnych, z którymi współpracujemy sprawi, że tych lotów w przyszłości będzie więcej. – dodał.

Bułgaria to kierunek uniwersalny, dla każdego. Pod niespełna 2 h locie lądujemy na słonecznym czarnomorskim wybrzeżu, słynącym z przepięknych, szerokich plaż z płytkim wejście do morza, ciekawych zabytków i dużej gościnności. Bułgaria ma bardzo dobrą bazę noclegową dla różnych grup turystów: rodzin z dziećmi, osób podróżujących w pojedynkę, par czy młodych duchem, nastawionych na rozrywkę. Tylko w rejonie Słonecznego Brzegu Neckermann oferuje ponad 80 hoteli, w tym pięć klubów Lollo&Bernie z polskimi animatorami. Ze względu na krótki przelot, piaszczyste plaże i bardzo dobry stosunek ceny do jakości, Bułgaria jest topowym kierunkiem na wakacje z dziećmi. Na wakacje przyjeżdżają tutaj jednak nie tylko rodziny. Tętniący życiem, kosmopolityczny Słoneczny Brzeg jest niezwykle popularny wśród młodych i młodych duchem turystów, którzy zastaną tam wiele restauracji, barów, dyskotek, infrastrukturę do uprawiania sportów wodnych.

- Łączymy duże nadzieje z regionem warmińsko-mazurskim, który się prężnie rozwija. – mówi Magda Plutecka, Rzecznik Prasowy Neckermann Podróże. - Liczymy na to, że tych lotów będzie więcej. W planach mamy uruchomienie także połączeń na Kretę, Majorkę i być może na Sycylię. Z lotniska w Szymanach korzystają nie tylko mieszkańcy Mazur, Warmii i Powiśla, ale też Podlasia, a nawet Kaliningradu. Klienci coraz bardziej cenią sobie możliwość rozpoczęcia podróży na lotnisku lokalnym, bo w ten sposób nie tylko oszczędzają czas, ale i pieniądze potrzebne na dojazd do portu w innym mieście - dodała.

W styczniu 2019 odbędzie się pierwsze szkolenie na lotnisku dla agentów z regionu, których jest około stu. W okolicach samego Olsztyna Neckermann Podróże współpracuje z 40 biurami.