Gdzie warto jechać na wakacje 2018? Grecja, Hiszpania czy Chorwacja? Neckermann w TVN!

Data publikacji: 02.05.2018
Podpowiadamy, gdzie w tym roku jechać na wakacje. Gdzie jest bezpiecznie, i które miejsca lubią Polacy. Gościem „Dzień dobry TVN” był Maciej Nykiel prezes Neckermann Podróże.

Lato to czas, w którym większość z nas musi odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie jechać na urlop. Polacy chętnie wybierają kraje w basenie Morza Śródziemnego, gdzie doskonałe warunki wypoczynku ze słoneczną pogodą na czele, gwarantują wspaniałe wakacje. Jeździmy tam gdzie piękna plaża, słońce i dobre hotele, ale przywiązujemy też coraz większą uwagę do bezpieczeństwa. Od kilku lat preferujemy tzw. bezpieczne miejsca, wybierając na wakacje przede wszystkim kraje Unii Europejskiej takie jak Chorwacja, Włochy, Grecja, Hiszpania czy Francja.

A co można polecić osobom, które chciałyby trochę poeksperymentować i szukają wyjątkowego miejsca? Turystom, którzy byli już w Grecji i Hiszpanii a na swoim koncie mają wakacje w wielu znanych krajach. Może Bałkany? Modne w tym roku są też włoskie wyspy Sycylia i Sardynia.

- Bałkany z Chorwacją na czele przeżywają renesans - mówi Maciej Nykiel, prezes Neckermann Podróże. - Takie kraje jak Czarnogóra, Słowenia, Macedonia czy Albania biją rekordy popularności. Warto zwrócić także uwagę na dwie włoskie wyspy: Sardynię i Sycylię. Choć ich nazwy doskonale znamy, rzadko tam podróżujemy. Polacy dopiero odkrywają te wsypy. Nie są to miejsca masowej turystyki a znajdują się w zasięgu ręki - w zasięgu zaledwie 2- godzinnego lotu - dodaje.

Kolejnym ciekawym miejscem jest też Albania, którą można połączyć z regionem i odwiedzić przy okazji Chorwację i Macedonię. Wielu klientów decyduje się na podwójny wariant - spędza część czasu w Albanii, a część w Grecji. Bardzo blisko jest stąd m.in. do pobliskiego Korfu, na Wyspy Jońskie i na niewielką wyspę Kos, która bije rekordy popularności na polskim rynku. Obok Anglików, Polacy są tam drugą najliczniejszą grupą turystów.

Obejrzyj wywiad i zapoznaj się z ofertą Wakacje 2018
Wakacje 2018 - gdzie warto jechać?