Tanie bilety lotnicze – Neckermann w Dzień Dobry TVN

Data publikacji: 30.05.2018
Jak kupić tanio bilet lotniczy? Które wakacyjne kierunki są teraz w najlepszych cenach i na co zawracać uwagę przy rezerwacji biletu. Maciej Nykiel, Prezes Neckermann Podróże, był gościem programu „Dzień dobry TVN”. Sprawdź co radzi ekspert!

Sezon last minute lato 2018 w pełni. Ceny przelotów są fantastyczne. Tam, gdzie o tej porze latamy i jeździmy najchętniej czyli na południe Europy, do krajów basenu Morza Śródziemnego znajdziemy mnóstwo przecenionych ofert. Do 23 czerwca czyli daty zakończenia roku szkolnego, wszystkie najciekawsze zarówno południowoeuropejskie i północnoafrykańskie kierunki możemy kupić w przedziale od 299 do 599 zł za przelot w obydwie strony, z opłatami lotniskowymi i z pełnym bagażem.

Pamiętajmy, że w różnym taryfach i w różnych opcjach biletów lotniczych, cena prezentowana w tzw. lotach lowcostowych obejmuje najczęściej limitowany bagaż podręczny. Obecnie mamy jednak sezon biur podróży i touroperatorów i to oni oferują o tej porze najlepsze ceny na loty czarterowe do najpopularniejszych ciepłych krajów takich jak: Grecja, Turcja, Włochy czy Hiszpania.

- Bilety lotnicze na lipiec i sierpień można jeszcze kupić, ale są to ostatnie dni – mówi Maciej Nykiel, Prezes Neckermann Podróże. - Tych, którzy jeszcze tego nie zrobili a chcą wylecieć w lipcu czy sierpniu i kupić tanio, zachęcam, aby zrobili to jeszcze dzisiaj. Po pierwsze ceny z dnia na dzień rosną , po drugie biletów lotniczych ubywa ze względu na naszą wakacyjną specyfikę wyjazdów. Najczęściej wyjeżdżamy na wakacje raz w roku a pik wakacyjny przypada właśnie na lipiec i sierpień” – dodaje.

Na co zwracać uwagę kupując bilet lotniczy?

Przy kupnie biletu lotniczego zawracajmy uwagę na szczegóły. Bardzo często się zdarza, że pierwsza cena, którą zobaczymy z pozoru wydaje się atrakcyjna, nie zawiera większości obowiązkowych opłat takich jak: opłaty lotniskowe, podatki czy tez bagaż. Starajmy się dotrzeć w procesie wyszukiwania do ostatecznej, finalnej ceny zawierającej wszystkie składowe.

Terminy weekendowe, świąteczne są z reguły droższe. Jeśli chcemy np. wylecieć na city break, warto pomyśleć o wylocie np. w czwartek a niekoniecznie w piątek, który zazwyczaj jest droższy. Statystycznie najtańsze loty są we wtorek a najdroższe w sobotę.

Zachęcamy do zapoznania się z całym wywiadem i ofertą tanich przelotów
Tanie bilety lotnicze - Dzień dobry TVN