Centrum Rezerwacji 22 212 05 00

Egipt

Egipt

Egipt to idealny wybór dla osób, które kochają ciepłe morze, plaże i ekscytującą zabawę pośród egzotycznych rytmów i barw jednej z najstarszych kultur świata. Kraj faraonów przyciąga turystów z całego świata, spragnionych słońca i kąpieli w turkusowym morzu. Egipt jest wyjątkowym miejscem, które kusi nas pięknymi widokami i doskonale zagospodarowanymi kurortami. Nurkowanie u boku barwnych ryb i rafy koralowej oraz wycieczki wielbłądami po pustyni są wspaniałymi atrakcjami, które dadzą nam moc niezapomnianych wrażeń.

Najpopularniejsze regiony turystyczne:


 • Dla miłośników pięknych krajobrazów – piękne piaszczyste plaże, lazurowe morze oraz wiele interesujących miejsc do zwiedzania: np. Kair, Luksor, Piramidy i Sfinks w Gizie czy Oaza Fajum.
 • Dla aktywnych turystów – bogata oferta sportów wodnych, m.in. windsurfing, kitesurfing, nurkowanie, snurkowanie - profesjonalne wypożyczalnie sprzętu sportowego oraz kluby nurkowe.
 • Dla rodzin z dziećmi – piękne piaszczyste plaże, ciekawe animacje i atrakcje, m.in. liczne aquaparki i parki rozrywki: Mirage Divers (Szarm el -Szejk), Dolphina Park (Szarm el - Szejk), Dream Park (Giza), Makadi Water World (Hurghada), Jungle Aqua Park (Hurghada), Aqua Coraya (Marsa Alam), Aqua Coraya (Marsa Alam), PrimaSol Titanic Aquapark (Hurghada).

 • Kair – stolica Egiptu z tysiącem atrakcji
 • Piramidy w Gizie – dawne grobowce faraonów
 • Rafa Samadai – bogactwo podwodnego świata
 • Sharm El Luli – najpiękniejsza plaża w Marsa Alam
 • Luksor – antyczna dolina królów
1. Kair
Kair jest stolicą Egiptu i jednym z największych miast w Afryce. Odgrywa istotną rolę w kulturze arabskiego świata. Kair to miasto, które rozwija się dynamicznie oraz przyciąga licznymi kontrastami. Miejscami, na które warto zwrócić tutaj szczególną uwagę są: Meczet Al – Azhar z X wieku, będący głównym ośrodkiem islamskiej teologii. Jest to również najstarszy na świecie uniwersytet z wydziałami medycyny i nauk ścisłych. Godnym uwagi miejscem jest także Meczet Achmeda Ibn Tuluna, który był wzorowany na słynnym Wielkim Meczecie z Iraku. Bab Zuwajla to średniowieczna, murowana brama o monumentalnych rozmiarach w towarzystwie dwóch wież, która zachwyci niejedną osobę. Będąc w Kairze, warto odwiedzić Muzeum Koptyjskie oraz Muzeum Egipskie. Ich zwiedzanie to szansa na poznanie długiej i ciekawej historii, którą Egipt może oczarować każdego. Ponieważ Egipt jest dość różnorodny, wielką atrakcją dla turystów jest również Muzeum Sztuki Islamskiej.

2. Luksor
Luksor to miasto zlokalizowane w południowym Egipcie. Miasto jest bogate w wiele starożytnych zabytków. Jednym z najważniejszych jest Świątynia Luksorska, znana dawniej jako Harem Południowy, ale zwana też Świątynią Narodzin Amona. Głównym bóstwem czczonym w tym miejscu był Amon oraz jego żona Mut. Aleja Sfinksów, która łączy Świątynie Narodzin Amona ze Świątynią w Karnaku jest jedną z największych atrakcji w Egipcie. Na terenie Świątyni Narodzin Amona znajduje się godna podziwu kolumnada procesyjna Amenhotepa III składająca się z 14 papirusowych kolumn, na których widoczne są intrygujące płaskorzeźby. W tym miejscu możemy również zwiedzić Salę Pojawień oraz Salę Ofiar. Luksor oferuje nam liczne muzea. Do najciekawszych należą: Muzeum Luksorskie oraz Muzeum Mumifikacji. W Muzeum Luksorskim prezentowane są znaleziska archeologiczne, dzięki którym możemy poznać przeszłość tego miasta. Muzeum Mumifikacji jest szczególnie interesującym miejscem, ponieważ to tutaj możemy zapoznać się z dawnymi pogrzebowymi obyczajami mieszkańców starożytnego Egiptu. Wielką atrakcją będą narzędzia, którymi posługiwano się, by przygotować ciało zmarłego do ostatniej podróży. Na zachodnim brzegu miasta możemy zwiedzić m.in: przepiękną Dolinę Królów oraz Dolinę Królowych, majestatyczną Świątynie Hatszepsut oraz Kolosy Memnona. Miasto Luksor od 1979 roku widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

3. Piramidy w Gizie + Sfinks
Piramidy w Gizie są najbardziej znanym i rozpoznawalnym na świecie symbolem Egiptu. Wybudowane w XXV wieku p.n.e. zaliczane są do siedmiu cudów świata starożytnego. Cały kompleks składa się z 3 piramid: piramida Cheopsa, Chefrena oraz mniejsza Mykerinosa. Największa i jednocześnie najstarsza piramida, czyli piramida Cheopsa, zbudowana została z 2,3 mln kamiennych bloków, które osiągały wagę 15 ton. Piramida Cheopsa mierzy 139 m. W jej wnętrzu znajdują się: Komora Królowej, Komora Tajemnic oraz Wielka Galeria. W Komorze Króla możemy zobaczyć rozbity sarkofag. Przy piramidzie Cheopsa mieści się Muzeum Łodzi, w którym znajdziemy barkę słoneczną, czyli łódź, którą dusza faraona miała odpłynąć w zaświaty.
Giza jest znana również z posągu Sfinksa – potężnego lwa z głową faraona. Mieści się on w sąsiedztwie Wielkich Piramid, a powstał około III tysiąclecia p.n.e. Sfinks jest jednym z najstarszych posągów na świecie o tak imponujących rozmiarach.

4. Aleksandria
Aleksandria, czyli miasto założone przez Aleksandra Wielkiego i nazwane na jego cześć. Współczesna Aleksandria nosi wielokulturowe znamiona. O wpływie Grecji i Rzymu przypomina nam Muzeum Grecko – Rzymskie, łaźnie, potężny teatr oraz rzymska willa, znana jako Dom Ptaków. Warto również odwiedzić Muzeum Narodowe, którego jedną z głównych atrakcji są egipskie mumie. Na terenie Aleksandrii znajduje się wiele zabytków kultury arabskiej, wśród nich wyróżniają się: meczet Attarin oraz meczet Sidi Abu al – Abbasa. Interesującym zabytkiem jest również koptyjska katedra, która sąsiaduje z piękną synagogą z XIX wieku. Na uwagę zasługuje również Fort Kaitbeja z XV wieku, który niegdyś strzegł wejścia do Portu Wschodniego. Powstały na fundamentach słynnej latarni morskiej, która była uznawana za jeden z cudów świata antycznego. Warto odwiedzić także grobowce Anfuszi – starożytny cmentarz, który powstał w wapiennych skałach. Kolejną wielką atrakcją jest Biblioteka Aleksandryjska wraz z Muzeum Manuskryptów. Akwarium oraz Instytut Oceanograficzny to współczesne atrakcje, którym warto poświęcić więcej uwagi.

5. Oaza Fajum
Oaza Fajum to największa oaza w Egipcie, jak też w całej Afryce Północnej. Na jej terenie żyje obecnie aż 1,3 milionów ludzi. Fajum otoczona jest wzgórzami i pustynią, a krajobraz dopełnia wszechobecna zieleń. To miejsce przypomina potężny ogród, co oddaje charakterystyczny klimat tego miejsca. Skarbem oazy jest jezioro Karun, które jest częścią rezerwatu o tej samej nazwie. Dawniej nad jego brzegami powstawało wiele osad, m.in. tutaj rozwijała się tu dawna kultura fajumska, która zasłynęła kamiennymi narzędziami. Obecnie nad jeziorem rozwinęło się rybołówstwo i turystyka. Do cenniejszych zabytków oazy możemy zaliczyć: piramidy władców XII dynastii (XX - XVIII w. p.n.e.) w Hawara i Al - Lahun, świątynia grobowa – „labirynt" w Hawara, ruiny Szedet z resztkami świątyni boga Sobka.


Położenie Położenie:
Państwo położone w północno - wschodniej Afryce. Graniczy z Izraelem i Palestyną na północnym wschodzie, Sudanem na południu i Libią na zachodzie. Od północy rozpościera się Morze Śródziemne, a na wschodzie Morze Czerwone.

Stolica Stolica:
Kair

CzasCzas lokalny:
czas polski + 1 godzina

Czas przelotuCzas przelotu:
ok. 4 godziny 20 minut

Przepisy wjazdowe Przepisy wjazdowe:
Od obywateli polskich wymagane są wizy uprawniające do wjazdu i pobytu na terenie Egiptu. Polacy mogą uzyskać wielokrotną turystyczną wizę egipską wydawaną na okres 30 dni. Wizy można uzyskać w Ambasadzie Egiptu w Warszawie, na lotnisku w Egipcie lub za pośrednictwem strony:www.visa2egypt.gov.eg. Obywatele polscy przy wjeździe do Egiptu powinni posiadać paszporty ważne co najmniej 6 miesięcy dłużej niż długość pobytu wskazana na wizie.
W przypadku dzieci (niezależnie od wieku) wymagane jest przy wyjeździe za granicę posiadanie ważnych dokumentów podróży – dziecko powinno mieć własny paszport z aktualnym zdjęciem. Od dzieci również wymagana jest wiza. Zalecamy zadbać o wcześniejsze wyrobienie odpowiednich dokumentów.
W razie uszkodzenia lub utraty paszportu należy zgłosić ten fakt na policję, zwrócić się do Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Kairze o wydanie paszportu tymczasowego, a następnie wystąpić do tutejszego urzędu MSW (Kair, przy Placu Tahrir) w celu uzyskania potwierdzenia wjazdu na teren Egiptu oraz wizę wyjazdową. Taka wiza jest ważna wówczas przez 7 dni i nie można bez niej wyjechać z Egiptu. Osoby wjeżdżające do Egiptu na podstawie paszportu dyplomatycznego muszą uzyskać wizę przed wylotem w Ambasadzie Egiptu w Warszawie, natomiast nie mogą ubiegać się o wizę wjazdową na lotnisku w Egipcie, ani też drogą elektroniczną. Przy planowanym pobycie turystycznym powyżej 30 dni należy wystąpić o wizę w Ambasadzie Egiptu. Osoby przebywające w Egipcie powyżej 12 tygodni nie mogą opuścić kraju lotem czarterowym.

*Nie ma możliwości wjazdu do Egiptu za okazaniem dowodu osobistego.

Przepisy celne Przepisy celne:
Bardzo dokładna kontrola celna. Obowiązek wypełnienia deklaracji celnej i zadbania, by została podstemplowana przez celnika. Brak pieczątki na deklaracji celnej może spowodować kłopoty przy wyjeździe. Egipskie przepisy celne nie odbiegają od ogólnie przyjętych standardów Europejskich. Ilość przywożonych artykułów (ubrania, żywność, sprzęt turystyczny itp.) nie może wskazywać na ich inne przeznaczenie, niż do celów osobistych. Określenie "do użytku osobistego" obejmuje także towary przeznaczone na prezenty, jednakże ich sprzedaż jest naruszeniem prawa i grozi konfiskatą oraz dodatkową karą. Przy wjeździe warto zgłosić kamerę filmową, aparat fotograficzny lub inne wartościowe sprzęty, by uniknąć kłopotów podczas odprawy wyjazdowej. Wywóz większych ilości towarów z Egiptu np. subsydiowanych (refundowanych) leków bez zgody władz celnych, może grozić konfiskatą, a także wysokimi grzywnami.

Podatek Obowiązkowy Podatek Turystyczny:
W Egipcie wprowadzone są tzw. opłaty rozwojowe w wysokości 7 dolarów od każdego przybywającego pasażera – opłata pobierana jest na lotnisku w Egipcie.

KlimatKlimat:
klimat zwrotnikowy suchy. Średnia temperatura dobowa waha się od 15°C do 32°C. Lata w Egipcie są upalne. W zimie dni są z reguły ciepłe, ale w nocy zdarzają się przymrozki - dotyczy to jednak tylko obszarów pustynnych. Na północnym wybrzeżu Egiptu zimy są łagodne ze średnią temperaturą 10 - 15°C bez nocnych przymrozków.

Kiedy jechać Kiedy najlepiej jechać do Egiptu:
Spragnionym kąpieli w wodzie rekomendujemy wakacje między majem a wrześniem. Dla miłośników nurkowania idealnym okresem na urlop będzie przełom końca lata i początku jesieni - morze jest spokojne, co daje gwarancje doskonałych warunków do nurkowania. Okres między listopadem, a marcem jest chłodniejszy, więc podczas planowania wakacji w tym terminie zalecamy wybrać hotel z podgrzewanym basenem.
Nurkowanie Nurkowanie:
W Egipcie obowiązuje zakaz używania rękawic nurkowych oraz noża nurkowego, zakazane jest także wydobywanie z dna morza jakichkolwiek okazów fauny i flory. W Egipcie obowiązują specjalne przepisy dotyczące ochrony raf koralowych, m.in. zakaz kotwiczenia wszelkich jednostek pływających, które mogą korzystać wyłącznie ze specjalnie przygotowanych boi cumowniczych, przymocowanych linami do zabetonowanych w dnie uchwytów. Nurkowanie w rejonach objętych szczególną ochroną, np. w Parku Narodowym Ras Muhhamad, wymaga nabycia specjalnych zezwoleń.
Język Język:
arabski. Można także porozumiewać się po angielsku, niemiecku lub rosyjsku.

Zalecenia medyczne Zalecenia medyczne:
Nie występują zagrożenia sanitarne. Specjalne szczepienia nie są wymagane. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), nie uprawnia do korzystania z podstawowych usług medycznych w Egipcie. Podczas wakacji w Egipcie należy pamiętać o przestrzeganiu zasad higieny ze względu na odmienną florę bakteryjną: często myć ręce, pić przegotowaną lub butelkowaną wodę, dokładnie myć owoce i warzywa. Zwłaszcza na początku pobytu powinno zwrócić się szczególną uwagę na spożywane posiłki i napoje, ponieważ możemy być narażeni na tzw. zemstę faraona, czyli zaburzenia żołądkowo - jelitowe. W przypadku pierwszych objawów należy zaopatrzyć się w odpowiednie leki (ich ceny w lokalnych aptekach są stosunkowo niewielkie i można je kupić bez recepty) lub udać się do lekarza. Poziom usług medycznych jest bardzo zróżnicowany. Obok stosunkowo licznych, bardzo drogich przychodni i szpitali o renomie międzynarodowej, w Egipcie funkcjonuje sieć publicznych zakładów opieki zdrowotnej odbiegających poziomem usług od norm europejskich. Brak własnych środków finansowych jest równoznaczny z niemożnością skorzystania z jakiejkolwiek opieki lekarskiej. Należy wstrzymać się od kąpieli w rzekach, jeziorach i kanałach.

Waluta Waluta:
funt egipski (EGP lub LE); 1 EGP/LE = 0,2104 PLN (kurs z dnia 7 grudnia 2018 wg. Narodowego Banku Polskiego). Wyjeżdżając do Egiptu, najlepiej jest w Polsce wymienić polskie złotówki na dolary (USD) lub euro (EUR) – po przyjeździe bez problemu wymienimy te waluty w kantorach na lokalne funty egipskie. Nimi również możemy dokonywać płatności. Karty płatnicze są akceptowane głównie w hotelach i droższych restauracjach. Rozbudowana sieć banków i bankomatów w Egipcie. Wwiezienie do Egiptu walut obcych nie wymaga wypełnienia deklaracji celnej – pod warunkiem, że nie przekraczają one równowartości 10 tys. USD. Bez zgłaszania można wywieźć także max. 10 tys. USD. Ograniczenia zastosowano również w przypadku waluty miejscowej: opuszczając Egipt, turysta może wywieźć najwyżej 5 tys. EGP. Zasadniczo wywożenie waluty miejscowej jest zakazane.

NapiwkiNapiwki:
W Egipcie napiwki traktowane są obowiązkowo. Na tzw. bakszysz oczekują bagażowi, pokojówki, kierowcy autokarów, taksówkarze i kelnerzy. W restauracjach napiwek w wysokości 10% doliczany jest do rachunku. Według egipskiej obyczajowości za każdą pomoc lub usługę należy się napiwek, np. za wskazanie drogi - napiwek powinien wtedy wynieść min. 1 - 2 euro na osobę (zależnie od stopnia zadowolenia z usługi).

Informacje dla kierowców Informacje dla kierowców:
W Egipcie Polacy muszą posiadać międzynarodowe prawo jazdy – można je wyrobić na podstawie polskiego prawa jazdy - wniosek należy złożyć w starostwie powiatowym. Więcej informacji jak uzyskać międzynarodowe prawo jazdy na stronie: https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-pojazdy/uzyskaj-miedzynarodowe-prawo-jazdy
Zielona karta jest obowiązkowa. Aby wypożyczyć samochód należy mieć ukończone 21 lat. Wjeżdżając własnym samochodem na teren Egiptu najlepiej wykupić Carnet de Passages en Douane. Jest to międzynarodowy dokument pozwalający na wjazd do różnych krajów bez dodatkowych opłat celnych. Wystawia się go na konkretną osobę i na konkretny pojazd. Nie wolno wjeżdżać do Egiptu samochodami terenowymi i samochodami typu diesel. Prędkość poza terenem zabudowanym wynosi 90 km/h, natomiast prędkość na autostradach i drogach ekspresowych wynosi 100 km/h. Autostrady w Egipcie są płatne. Na trasach trzeba liczyć się z częstymi kontrolami policji, dlatego trzeba pamiętać o posiadaniu odpowiednich dokumentów: prawo jazdy (międzynarodowe lub egipskie), paszport, dowód ubezpieczenia. Podczas jazdy w Egipcie warto zachować ostrożność, ponieważ na drogi często wychodzą zwierzęta (głównie bydło), a wieczorem można spotkać się z nieoświetlonymi pojazdami na drodze lub pieszymi.

Cena benzyny Średnia cena paliwa w Chorwacji za litr:
95 - 3,10
98 - 3,50
Diesel -2,90
LPG - 2,0

* Ceny podane są w EGP (funt egipski - ceny z dnia 07.12.2018).
Miejscowe zwyczaje Miejscowe zwyczaje – jak się zachować w Egipcie:
 • Warto wystrzegać się następujących gestów, ponieważ mogą one prowadzić do niezręcznych sytuacji:
  • Obowiązuje zasada braku kontaktu fizycznego między kobietą a mężczyzną. Z kobietą należy przywitać się skinieniem głowy, kobiet nie powinno witać się poprzez uścisk dłoni, ani tym bardziej całowanie.
  • Pokazywanie kciuka w geście „ok” - w Egipcie jest równoznaczne z pokazaniem środkowego palca w Polsce.
  • Kręcenie palcem loczków we włosach przez kobiety oznacza przyzwolenie na bliższe intymne kontakty. 
  • Mężczyźni witają się ze sobą uściskiem dłoni, pocałunkiem w policzek lub obejmując się. W ten sposób tutejsi mężczyźni wyrażają swoją przyjaźń. Nie ma tutaj żadnego podtekstu erotycznego.
  • Kontakt wzrokowy uważany jest za rzecz intymną. Patrzenie w oczy podczas rozmowy może być uznane za napastliwość. Dlatego lepiej spoglądać raczej poniżej linii oczu rozmówcy.
 • Podczas pobytu w Egipcie powinno się uszanować sposób życia jego mieszkańców oraz wartości przez nich wyznawane, warto więc zwrócić uwagę m.in. na ubiór, w jakim pokazujemy się na ulicy. Nie zaleca się (poza obiektami turystycznymi) noszenia krótkich spódnic, szortów i strojów plażowych. Niestosowne jest również noszenie krótkich spodni przez mężczyzn. Podczas kontaktów z miejscową ludnością kobiety powinny mieć ubranie zakrywające ramiona i nogi do kolan.
 • Gdy wchodzimy do meczetu powinniśmy mieć zakryte kolana, ramiona i głowę oraz zdjąć buty.
 • Lepiej nie krytykować otwarcie religii, ani nie próbować przekonywać mieszkańców co do wyższości innych wyznań. To zachowanie może być odebrane jako próba nawracania i namowa do zmiany wyznania, a takie poczynania są prawnie zakazane.
 • Egipcjanie są narodem otwartym i gościnnym, bardzo często mogą zapraszać przyjezdnych do swojego domu. Zgodnie z panującą tradycją pierwszemu zaproszeniu należy odmówić. Jeżeli zaproszenie zostanie ponowione powinniśmy je przyjąć. Jeżeli złożymy komuś obietnicę odwiedzin należy jej dotrzymać, inaczej niedotrzymanie obietnicy będzie dla gospodarza obrazą i upokorzeniem. W rewanżu przyjęte jest zazwyczaj zaproszenie do restauracji.
 • Nie wolno fotografować: obiektów rządowych (np. posterunków wojskowych, policyjnych, rezydencji dostojników państwowych), mostów, portów, baz lotniczych i wojskowych oraz niektórych zabytków i muzeów. W przypadku zwiedzania niektórych miejsc, możemy zostać proszeni o pozostawienie sprzętu fotograficznego przed wejściem do obiektu lub o uiszczenie opłaty za filmowanie.
 • Święta: Stałe święta o charakterze państwowym to: 1 stycznia, 7 stycznia, 25 stycznia, 3 marca, 21 marca, 25 kwietnia, 1 maja, 18 czerwca, 23 lipca, 15 sierpnia, 6 października, 21 października, 23 grudnia.
  *Święta ruchome: Ramadan - trwa cały miesiąc (przełom sierpnia i września). Podczas tego święta Egipcjanom nie wolno jeść od wschodu do zachodu słońca, niewskazane jest w tym czasie spożywanie posiłku w miejscach publicznych, np. na ulicy; Nowy Rok Muzułmański, Mawlid – Urodziny proroka Mahometa.
 • Dniem urzędowo wolnym od pracy jest piątek oraz sobota, natomiast w niedzielę możemy napotkać trudności podczas wizyt w lokalnych urzędach.
 • Sklepy czynne są 7 dni w tygodniu. W święta liczba otwartych sklepów może być ograniczona, a godziny otwarcia mogą być krótsze.

SłowniczekSłowniczek - przydatne zwroty:
Tak - hukede
Nie - lays
Gdzie – hayth
Dzień dobry – sabah alkhyr
Dobry wieczór – masa’ alkhayr
Do widzenia – wadaeaan
Dziękuję – skukraan
Przepraszam – asif
Nie rozumiem – ‘ana la ‘ afham
Jak dojechać do? – kayf tasilu ‘ilaa … ?
Prawo – alyamin
Lewo - alyasar
Prosto – mubashara
Ile to kosztuje? – kam yakalf?
Chcę wymienić walutę – ‘urid tabadul aleumla
Smacznego – shahiat tayiba
Poproszę kartę dań – ‘awadu qayima
Ile płacę? – ‘adfae alkthyr
Poproszę rachunek – fatwrat min fadlik
Może mi Pan pomóc? – hal yumkinuk musaeadatay?
Jedzenie – taeam
Piwo – bayra
Woda (do picia) – skurb alma’


Wyznanie Wyznanie:
islam
Napięcie elektryczne Napięcie elektryczne:
230 V; 50 Hz typ (gniazdko): C, F
Gniazdko elektryczne w Egipcie

pogoda Średnia temperatura w Egipcie


Temperatury powietrza

maj
26 °C
czerwiec
28 °C
lipiec
28 °C
sierpień
27 °C
wrzesień
26 °C
październik
25 °C

Temperatury wody

maj
22 °C
czerwiec
23 °C
lipiec
24 °C
sierpień
25 °C
wrzesień
24 °C
październik
23 °C

Ważne Adresy i Telefony:
Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w Egipcie
Egipt, Kair, 5, Aziz Osman Str., Zamalek
tel.: (+202) 273 55 416
tel. dyżurny: (+201) 054 855 00
ir.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Kontakt do organizatora w trakcie wyjazdu:
Centrum Obsługi Klienta Connected Service jest dostępne codziennie przez całą dobę.
Numer telefonu podany jest w dokumentach podróży.
ConnectedPL@Thomascook.com

Ubezpieczyciel (szkoda):
Zgłoszenia do Centrum Operacyjnego:
tel.: +48 22 522 27 75
sekretariat@mondial-assistance.pl
W celu uzyskania szczegółowych informacji kliknij tutaj: https://elvia.pl/kontakt
lub https://elvia.pl/najczesciej-zadawane-pytania

Ubezpieczenie:
Prosimy pamiętać, że w przypadku wyjazdów zagranicznych obowiązkowo należy wybrać min. ubezpieczenie podstawowe i nie można z niego zrezygnować. Rekomendujemy wybór ubezpieczenia rozszerzonego bez limitu kosztów oraz bez wyłączeń dot. chorób przewlekłych w momencie dokonywania rezerwacji.

Warto wiedzieć:
Aktualne informacje o przepisach wjazdowych i sytuacji w kraju znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Kliknij w link: www.msz.gov.pl