Indonezja

Indonezja

Bali to prawdziwa perła spośród Indonezyjskich wysp – kraina szczęśliwości, bóstw, wspaniałej przyrody i uśmiechniętych ludzi. Wciśnięta między Jawę i Lombok jest jednym z tych miejsc, którym natura dała wszystko.
zobacz więcej
Bali dla świata zachodniego odkryli w latach 20. XX wieku artyści i zmęczona cywilizacją bohema. Na wyjątkowość tego zakątka świata składają się spektakularne krajobrazy, z okalającymi wzgórza i niziny zielonymi tarasami ryżowymi, piaszczystymi plażami, mnogość malowniczych wzgórz, wulkanów i turkusowych lagun. Cała Indonezja słynie z pięknych tropikalnych krajobrazów, ale Bali ma coś więcej. To przede wszystkim unikatowa kultura będąca mieszanką hinduizmu i miejscowych wierzeń. Balijczycy nazywają swoją ojczyznę „wyspą świątyń” i nie ma w tym krzty przesady. W każdym, nawet najmniejszym miasteczku znajdziemy przynajmniej jedną kapliczkę poświęconą lokalnym bóstwom, a w każdej większej miejscowości – bogato zdobione świątynie. Religia odgrywa ważną rolę w życiu mieszkańców wyspy, każdy dzień zaczyna się i kończy złożeniem ofiary, a liczba religijnych ceremonii jest oszałamiająca. Mieszanka mistycznych rytuałów, pięknych ceremonii i obrządków oraz wizjonerskich dzieł sztuki wpływa na niezwykły koloryt tego miejsca.

Bali jest rajem dla wielbicieli orientalnej kultury. Jej elementem jest również oryginalna kuchnia. Aromaty unoszące się w powietrzu, feeria barw i zapachów ziół czy warzyw na straganach targowych są prawdziwą ucztą dla zmysłów. Kolorowe owoce tropikalne a wśród nich prawdziwie egzotyczne: durian, rambutan, mangostan czy owoce chlebowca są na wyspie na wyciągnięcie ręki. Balijczycy w sposób niepowtarzalny łączą przyprawy i inne składniki, co czyni ich dania wyjątkowymi. Kulinarna podroż po Bali jest wartością samą w sobie.

Bali świetnie nadaje się na pierwsze spotkanie z egzotyką. Wyspa jest tak zróżnicowana, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie jest duża, wszędzie można dotrzeć w ciągu jednego dnia łącząc zwiedzanie z wypoczynkiem na piaszczystej plaży. Turkusowe laguny wyścielone piękną, wielobarwną rafą koralową tworzą idealne warunki dla nurkowania. Surferzy uważają tutejsze fale za jedne z najlepszych na świecie.

Bali to też idealne miejsce, by w otoczeniu zachwycającej przyrody zacząć uprawiać jogę lub sztukę medytacji i znaleźć wewnętrzną harmonię. Balijskie spa oferują całą paletę orientalnych rytuałow i zabiegow oraz odprężających masaży.

Bali – prawdziwy raj na ziemi!
zobacz mniej