Centrum Rezerwacji 22 212 05 00

Bliskie podróże

Last Minute Maroko

Wakacje w Maroku to niezapomniana podróż w głąb tajemniczego i fascynującego orientu, który oszołomi nas kalejdoskopem smaków, aromatów i barwną tradycją. To świat tysięcy krajobrazów, w którym wypoczywając w zwrotnikowym klimacie na złocistych plażach, obserwujemy ośnieżone szczyty gór Atlas. Podróż do Maroka to także spotkanie z prawdziwie „bajkową krainą tysiąca i jednej nocy”, miejscem pełnym śladów świetności z dawnych wieków i pereł sztuki islamskiej.
zobacz więcej
Orientalny urok Maroka w pełni odkryjemy w „czerwonym mieście” czyli Marrakeszu, którego Stare miasto o ponad tysiącletniej tradycji, zostało wpisane na listę UNESCO. Czwarta co do wielkości aglomeracja po Casablance, Tangerze i Fezie zachwyca bogato zdobionymi pałacami, wiekowymi ogrodami i licznymi meczetami z najsłynniejszym - Kutubijja na czele. Marrakesz to również niespotykana nigdzie indziej mozaika kulturowa, w wyjątkowy sposób łącząca wyrafinowany luksus z wielowiekową tradycją północnej Afryki. Tu odkryjemy najlepsze na świecie restauracje, ekskluzywne herbaciarnie i modne hotele. Ale też jeden z największych i najruchliwszych placów na świecie fascynujący Dżami al-Fana, który po zmroku zamienia się w magiczne miejsce pełne zaklinaczy węży, wróżbitów i połykaczy ognia. To także jedna z największych restauracji pod gołym niebem, gdzie obok żelaznych dań kuchni marokańskiej typu tadżin czy zupa harira spróbujemy różnorodne szaszłyki, ryby i gotowane ślimaki.

Najmodniejszym turystycznym kurortem jest Agadir, który gwarantuje piękną pogodę przez okrągły rok, a oprócz szerokich, wielokilometrowych plaż, czekają tu na nas luksusowe hotele, klimatyczne knajpki i nigdy nie zasypiające kluby nocne. Stara część miasta jest klimatycznym miejscem pełnym szerokich alejek ze sklepikami, restauracjami oraz kawiarniami. Agadir to mekka surfingu i kitesurfingu. Agadir jest także centrum gry w golfa.
zobacz mniej

Sprawdź oferty Last Minute w Maroko