Centrum Rezerwacji 22 212 05 00
Tunezja

Last Minute Tunezja

Tunezja to wprost idealne miejsce na wakacje z gwarancją słonecznej pogody i wypoczynkiem na złocistych plażach. Zniewala egzotyką, ujmuje gościnnością, oczarowuje tysiącletnią kulturą i światowej klasy zabytkami. Na Listę Światowego Dziedzictwa Narodowego UNESCO wpisano między innymi ruiny Kartaginy oraz trzy medyny w Tunisie, Sousse i Kairuanie.
zobacz więcej
Wizytówką Tunezji jest różnorodność krajobrazu od zieleni nadmorskich lasów po piaszczyste saharyjskie przestrzenie. Tutejsze krajobrazy i zabytki były zresztą nieraz scenografią porywających hollywoodzkich filmów. Kręcono tu m.in.: „Gwiezdne wojny”, „Poszukiwaczy zaginionej arki” czy „Gladiatora”. Chcąc odnaleźć korzenie tego kraju i poczuć się jak nomada możemy wybrać się na safari w głąb Sahary, dosiąść wielbłąda, odnaleźć oazę wśród piasków i spróbować soku z daktyli.

Tunezja to najbardziej liberalny ze wszystkich krajów arabskich, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. Wschodnie wybrzeże kraju od Mahdii po Hammamet jest przede wszystkim turystycznym zagłębiem pełnym komfortowych hoteli. To nie tylko miejsce dla wielbicieli all Incusive i gorącej plaży dwa kroki od hotelu, ale również doskonałe dla amatorów sportów wodnych m.in. nurkowania a także wypadów offroadowych na pustynię i gry w golfa. Najpopularniejszym tunezyjskim kurortem jest Hammamet, gdzie obok hoteli znajdziemy bogate zaplecze rozrywkowe. Sousse (lub też Susa) to nie tylko znana miejscowość wypoczynkowa, ale przede wszystkim miasto o niesamowitych zabytkach jak np. Wielki Meczet z IX wieku czy magiczna medyna wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z kolei jedna z dzielnic Susy: Port El-Kantaoui słynie z przepięknej mariny, gdzie cumują najdroższe jachty świata a także z 36-dołkowego pola golfowego. Wielu turystów wypoczywa na plażach zabytkowego Monastyru, nad którym góruje piękny ribat - wojskowy klasztor muzułmański, jeden z piękniejszych zabytków całego Magrebu. Będąc tu koniecznie musimy odwiedzić Muzeum Sztuki Islamskiej. Ciekawym wydarzeniem jest odbywający się w Monastyrze na przełomie lipca i sierpnia Międzynarodowy Festiwal Kultury czyli niezapomniane spotkanie z teatrem, folklorem i lokalną kuchnią.
zobacz mniej

Sprawdź oferty Last Minute w Tunezji