Centrum Rezerwacji 22 212 05 00

Givskud zoo

GIVSKUD ZOO

Oprócz fanatstycznej zabawy w Legoland mamy też unikalną szansę obejrzenia egzotycznych zwierząt zza szyby naszego samochodu. Położone w Givskud, tylko 25 km od Legolandu w Billund, znajduje się jedno z najpopularniejszych Safari & Zoo. Obiekt w powierzchni ok. 6,5 tys. m2 znany jest wśród Duńczyków zwłaszcza z Parku Lwów dla którego rokrocznie przyjeżdża tutaj ok. 400.000 gości. Safari można przeżyć zza szyby specjalnie oznakowanego autobusu lub też przejeżdżając własnym samochodem wyznaczoną trasę.

Odwiedź GIVSKUD ZOO i wybierz się na dzikie safari! Podróżuj własnym samochodem lub skorzystaj z safari-busa, by spotkać się oko w oko z najróżniejszymi zwierzętami pochodzącymi z czterech kontynentów. Wykorzystaj okazję by przejść się po terenie zoo i daj się przenieść w przeszłość o miliony lat do ery dinozaurów.

Safari


Samochodowe safari pozwoli Ci zwiedzić afrykańską sawannę, na której będziesz miał okazję zobaczyć żyrafy, zebry i antylopy przechadzające się przed Twoim samochodem. Odwiedzając zakątki Ameryki Południowej i Północnej będziesz miał okazję pozdrowić mijane bizony, strusie i wilki. W strefie azjatyckiej czekają Cię niezapomniane chwile ze słoniami, wielbłądami oraz bawołami. Pokonaj swój strach i podjedź w rejon przebywania lwów - poczuj dreszcz emocji kiedy ogromny król dżungli przejdzie obok Twojego samochodu.

Piesze safari


W naszym safari możesz także podróżować pieszo. Zostaw samochód w specjalnej strefie dla pieszych wycieczek i wejdź w świat zwierząt. Odwiedź rodzinę goryli, zobacz jak bawią się skoczne młode, w jaki sposób samice dbają o swoje potomstwo i podejrzyj codzienne życie ogromnego samca. Przejdź się obok dużego stada makaków berberyjskich, tylko uważaj na lemury przeskakujące na lianach przez ścieżkę! Delektuj się fantastycznymi widokami sawanny, domu gigantycznych nosorożców i ich przyjaciół z kontynentu afrykańskiego – bawołami i antylopami gnu. Nie zapomnij też złożyć wizyty w domu tropikalnym, gdzie masz okazję zobaczyć czarujące choć niebezpieczne drapieżniki, wielkie wydry amazońskie.

Park dinozaurów


Park dinozaurów. Wycieczka nie będzie kompletna jeśli nie zajrzysz na największą w historii Danii wystawę dinozaurów. 20 różnych gatunków w ich rzeczywistym rozmiarze – od największych roślinożerców, liczących przeszło 40 metrów długości, do najbardziej morderczego z mięsożerców, Tyranozaura rexa.

Givskud zoo - blisko natury


Po drodze odwiedzający mają możliwość skorzystania z wielu miejsc na przyrządzenie własnego BBQ lub pikniku. Oferujemy także specjalne zestawy „pożywienia” dla prawdziwych miłośników dzikich zwierząt. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci pokochają wielkie place zabaw, na których znajdą mnóstwo miejsca by połączyć się ze swoją zwierzęcą naturą. Podczas weekendów i w sezonie nasi goście mają także szansę na wypłukanie złota i upieczenie własnych paluchów chlebowych w teepee znajdującym się w obozie indiańskim. W naszym GIVSKUD ZOO całą rodziną można połączyć się z naturą.

Powrót do epoki lodowcowej


„Powrót do epoki lodowcowej”W 2018/2019 roku GIVSKUD ZOO prezentuje ekscytującą wystawę zatytułowaną „Powrót do epoki lodowcowej”. Spotkaj się ze zwierzęcymi gigantami z epoki lodowcowej, dowiedz się, jak żyli ludzie. Dowiedz się jak, dzięki potężnym siłom lodu i wody, kształtował się dzisiejszy krajobraz. Unikalna wystawa "Powrót do epoki lodowcowej" w GIVSKUD ZOO oferuje mnóstwo doświadczeń i atrakcji dla całej rodziny. Goście są przenoszeni w czasie i mogą dowiedzieć się więcej o zimnej przeszłości Ziemi. Istnieje interaktywna wystawa pokazująca, jak lód i woda ukształtowały krajobraz, jaki znamy dzisiaj. Możesz odkrywać fascynujące i różnorodne dzikie zwierzęta z przeszłości, m.in. 15 modeli mamutów, wełnianych nosorożców, kotów szablastych i wiele innych zwierząt - wszystkie w rzeczywistych rozmiarach. Goście mogą dowiedzieć się więcej o tym, jak żyli ludzie, gdy temperatura była o 10-15 stopni niższa niż obecnie. I wreszcie można spotkać gatunek zwierząt, który przetrwał epokę lodowcową i nadal istnieje dzisiaj, renifery. Witamy ponownie w epoce lodowcowej w ZOO GIVSKUD.

Givskud zoo wizualizacja